Barion Pixel
+36202985375 info@futolepes.com

Amikor fénykoromban versenyszerűen atletizáltam, nem igazán használtak az edzőim olyan kifejezéseket az edzéseken, hogy “fusd a laza edzést a 2-es pulzuszóna tetején, vagy fusd a résztávos edzéseket a 4-es pulzuszóna alsó határán”, stb.

Legtöbbször pontos tempókat adtak meg, főként a résztávos, intervall edzések esetében. A regeneráló, hosszú futásoknál annyi volt az információ, hogy legyen nagyon laza, a végén kicsit lendületes, vagy legyen mérsékelt, de jóleső, stb.

Tehát konkrétumok voltak megadva a súlyponti edzéseknél, leginkább tempó alapján, és a könnyebb edzések esetén a bennszülött futók nyelvén szóltak hozzánk, hogy fussuk érzésre.

Ebben a bejegyzésben szeretnék neked kicsit pontosabb támpontokat adni az intenzitási tartományokkal kapcsolatban. Bemutatok egy szuper ábrát is ezekkel a tartományokkal kapcsolatban, ami többet mond minden szónál.

Nem igazán szeretem a klasszikus zóna kifejezést, mert azt az érzetet kelti, hogy ezek az intenzitási tartományok élesen, határozottan elkülönülnek egymástól. Szóval ne úgy képzeld el, hogy ha 1-2 ütéssel magasabb a pulzusod az előírtnál, és ezért már egy magasabb zónába esik, akkor elrontottad az edzést, és teljesen más képességeket fejlesztettél.

Azért sem szeretem ezt a zóna kifejezést, mert gyakran előfordul például velem is, hogy olyan edzést írok a futómnak, melynek fokozódó jellege van. Például az első 6-8 km egyenletes, laza tempóban zajlik, majd egy kicsit gyorsul a következő 3-4 km-en, és a rákövetkező 10 percben még egy picit emeli az intenzitást.

Egy ilyen edzés alkalmával nem lehet azt mondani, hogy fusson először a 2-es zónában, aztán valahol a kettes pulzuszóna és hármas pulzuszóna határán, végül a hármas zónában. Főként azért sem, mert ezek a zónák néha 6-12 pulzus “szélesek” (kb. 20 mp/km tempó), és az intenzívebb tartományokban nagyon nem mindegy, hogy 20 mp/km-rel gyorsabban vagy lassabban fut.

Ezért én jobban szeretem például százalékos értékekkel megadni az intenzitást. Például a funkcionális küszöbhöz (versenykörülmények között 50-60 percen át fenntartható intenzitás) tartozó szívfrekvenciához (LTHR), vagy tempóhoz viszonyítva. Egy könnyű, regeneráló futás például az LTHR 80%-án történik.

Azt mindenképp hozzáfűzném, hogy egyetlen küszöb meghatározásával nem lehet minden tartományt meghatározni. Tehát a funkcionális küszöb (FTP) meghatározása nem elegendő, hogy például az aerob extenzív tartományt pontosan meg lehessen határozni.

Továbbá, sok esetben ezek a százalékos értékek “átlógnának” egyik “klasszikus” zónából a másikba, és emiatt az edző és sportoló közötti kommunikáció kicsit döcögőssé válna.

Találtam egy ábrát a PeakRunPerformance oldalán, és azonnal megtetszett a koncepció, mert nagyon jól szemlélteti ezeknek az intenzitási tartományoknak a kissé elmosódó, kevert határvonalait.

Szerintem sokkal könnyebben érthető így, hogy mi is a lényeg ezekkel a tartományokkal kapcsolatban. Kicsit magyarosítottam, és próbáltam a hazai terminológiát használni bizonyos esetekben, hogy ismerősebbek legyenek az elnevezések.

Terminológiai problémák

Az angol nyelvű szakirodalomban a maximális laktát steady state állapotáról nevezték el a laktátküszöböt, és sok esetben anaerob küszöbként is hivatkoznak rá. Tehát ugyanazt a jelenséget különböző megnevezéssel illetik, ami meglehetősen zavaró, főként azért, mert itthon teljesen mást értünk laktátküszöb alatt.

Ebben nem fogok most részletesen elmerülni, amennyiben jobban érdekel ez a terminológiai probléma, ajánlom figyelmedben ezt a podcast adást, amiben egy órán át a laktátküszöbről beszélgetünk a LifeLike sportlabor vezetőjével.

Annyit azért elárulok, hogy itthon funkcionális küszöbként (FTP) hivatkozunk a fent említett angol laktátküszöbre. A továbbiakban a küszöb kifejezést fogom használni, hogy ne legyen zavaró a laktátküszöb megnevezés.

Intenzitási tartományok

Az intenzitási tartományok elnevezésével kapcsolatban meglehetősen nagy eltérések lehetnek a különböző szakirodalmak között, továbbá ahány edző, annyiféle terminológiát használnak ugyanarra a jelenségre.

Sok esetben ugyanazt az elnevezést más intenzitási tartományra használják, vagy új kifejezéseket találnak ki, hogy árnyalni tudják a kisebb eltéréseket, különbségeket.

Az egyik edző VO2max tartományról fog beszélni, a másik gyorsaságfejlesztő intervall zónáról (speed interval), míg a harmadik szakember intenzív résztávos tartományról. De ide lehetne sorolni az erőfejlesztés fogalmát is, ami az egyik edzőnél az erősítő edzéseket jelenti, míg a másik edzőnél az erő-állóképesség fejlesztését.

Szóval ne akard egységesíteni ezeket, ahány futóedző annyiféle szisztéma, módszer, elnevezés létezik. Az alábbi ábrákat tekintheted kiindulópontnak, de ha egy másik edző, vagy egy másik szakkönyvben kicsit másként használják, vagy épp másra használják ezeket a megnevezéseket, akkor se veszítsd el a reményt.

A lényeg, hogy te, vagy te és az edződ egy nyelvet beszéljetek, ugyanarra gondoljatok, amikor intenzitásról, vagy módszerekről beszéltek. Nem akadémikus akarsz lenni, és nem akarsz különféle szakkifejezésekkel szőrözni, hanem eredményesen szeretnél edzeni. Tehát ne bonyolítsd túl!

A klasszikus 5 zónás felosztás megkülönböztet csekély, könnyű, közepes, mérsékelten nehéz és maximális zónákat. Ehhez társítanak pulzustartományokat is, például a közepes zónához a maximális pulzus 70-80%-a társul.

Az alábbiakban bemutatom neked egy kicsivel részletesebb felosztást, és leírom hogyan tudod az intenzitási tartományokat versenytempó, beszéd teszt, vagy érzett erőkifejtés alapján meghatározni.

A célom ezzel a bejegyzéssel, hogy kicsit jobban átlásd, hogy miért fontos a céljaid tekintetében, hogy milyen edzést végzel, milyen arányban dolgozol a különböző intenzitási tartományokban.

Mindig a céljaid eléréséhez szükséges képességeket kell főként fejlesztened. Ez nem azt jelenti, hogy más képességek nem fejlődnek közben, vagy nem kell fejleszteni.

A hangsúly az arányokon van, azokat a képességeket kell főként fejlesztened, melyekre a verseny közben szükséged lesz, és azért kell olykor lassabban is futni, hogy kipihenje magát a szervezeted, és alkalmazkodni tudjon a terheléshez (fejlődés).

Ebben a podcast adásban egy kicsit tudományosabb kereteket is kapnak ezek a tartományok különböző laktátküszöbök, és ventilációs küszöbök segítségével.

Beszéd teszt tartományok futóknak

A zöld tartomány nem is igazán intenzitási tartomány, inkább a testi-lelki regenerációs módszerek helye. Olyan tevékenységek tartoznak ide mint a hengerezés és mobilizációs gyakorlatok, alvás, jóga, masszázs, lelki feltöltődés, melyek helyreállítják a test és elme munkavégző képességét. Tehát a revitalizáció tartománya.

Az aqua tartomány a kék és a zöld szín átmeneti tartománya, tehát az aktív regeneráció intenzitási tartománya lesz ez. Ezeket a regeneráló edzéseket azért végzed, hogy meggyorsítsd a test regenerációját, és közben újabb edzésingernek tedd ki a szervezeted, és közben pakolj a lábakba kevéske kilométert is.

Ezeket töltelék edzéseknek szoktuk hívni, tehát nincs fejlesztő hatásuk, de ne tévesszen meg a kissé pejoratív becenév. Nagy hibát követsz el, ha intenzívebben futod ezeket az edzéseket a kelleténél.

A pihenés, regeneráció alatt “épül” be a regeneráló edzés előtt végzett megterhelőbb edzésterhelés, tehát elmarad a fejlődés, ha nem elég könnyűek, regenerálóak ezek a futásaid.

Sajnos fiatalon én is beleestem abba a hibába, hogy ezeket a regeneráló futásokat gyorsabban futottam azt gondolva, hogy ettől is fejlődni fogok. Egy ideig így is történt, gyorsultam, jól mentek az edzések, aztán jött a mélyrepülés a folyamatosan elmaradó regeneráló edzések miatt.

Ebben a tartományban végezhetsz tehát rövidebb, könnyű futásokat, és ebbe a tartományba esnek a bemelegítő és levezető futásaid, továbbá az aerob keresztedzéseid is (úszás, bringázás, erősítés, túrázás, síelés, stb.).

A kék szín jelképezi az alap-állóképesség tartományát. Tehát ebben a tartományban is aerob módon (oxigént felhasználva) történik az energia előállítása. Az intenzitást könnyűnek érzed, órákon át tudnál futni ebben a tartományban.

Az alap-állóképességed tudod ebben a tartományban fejleszteni, melyre minden futónak hatalmas szüksége van. Nem tudok elképzelni olyan esetet, amikor egy távfutó számára ne lenne szükség az alap-állóképesség fejlesztésére.

Gyakran nevezik ezt a tartományt endurance zónának is, a zsíranyagcsere fejlesztésének ideális intenzitása, ha kellő terjedelem társul hozzá (hosszú futások).

A kék és a piros tartomány keverék színe a lila, ebben a tartományban a küszöb alatti intenzitáson edzel. Ez a tartomány még a főként aerob energianyerési tartományok közé sorolható, és meglehetősen változatos módon lehet alkalmazni az edzéseidben ezt a “színt”.

Például egy edzés fokozódó tempóban történő végrehajtásakor (fokozóra futás) a futó könnyű intenzitáson (kék és zöld határán) kezdi az edzést (első 30-40 perc), majd fokozatosan növeli az intenzitást (lila tartomány), végül eléri a küszöb alatti tartományt.

Természetesen fontosak az arányok, hogy mennyi időt tölt a futó ezekben a tartományokban, ez függ a jelenlegi edzettségi állapotától, a versenycéltól, az aktuális edzésciklustól, stb.

Én hosszabb futások (10-20 km) esetén is szoktam alkalmazni ezt a módszert a futóimnál, amikor az a cél, hogy ezzel is előkészítsük mennyiségi oldalról a funkcionálisküszöb-tempón zajló hosszabb tempófutások (5 – 12 km). Maratonistáknál, félmaratonistáknál ez egy fontos tartomány az alap-állóképességi tartománnyal együtt.

Steady state-nek is hívják ezt a tartományt, ami kicsit megtévesztő lehet, mert steady state futást magasabb intenzitással is lehet végezni. Az Egyesült Államokban gyakran nevezik az edzők uptempo tartománynak is, nagyjából a 2,5-3 órán át fenntartható versenytempód, relatív maximális intenzitásodat jelenti. 3 órás maratonfutóknál nagyjából ez a maratoni versenytempót jelenti.

A már emlegetett funkcionális küszöb tartományt, vagy csak simán küszöb tartományt jelöli a piros szín, mely az aerob-anaerob átmenet tartományt osztja ketté.

Elég sok elnevezése ismert ennek a tartománynak a szakirodalomban, vannak akik második laktátküszöbnek, FTP-nek, funkcionális küszöbnek, (angol szakirodalomban laktátküszöbnek vagy anaerob küszöbnek) néha stamina tartománynak is hívják.

De a lényeg ugyanaz: ezen az intenzitáson a laktáttermelés és laktátfeldolgozás egyensúlyban van. Ha átléped ezt az intenzitást, akkor a szervezet már nem képes hatékonyan feldolgozni, eltávolítani, ezért elkezd exponenciálisan felhalmozódni a vérben, izmokban.

Ehhez a tartományhoz a versenyen 50-60 percen át fenntartható relatív maximális intenzitásod tartozik. Ez van, akinél a 10 km-es versenytempó lesz (6 perc/km-es intenzitás), a világ legjobb futóinál pedig a félmaratoni versenytempó (2:50 – 3 perc/km vagy ennél is gyorsabb).

Mit jelent ez számodra a gyakorlatban?

Ha olyan versenyen indulsz, ami előreláthatólag meghaladja az 1 órás terjedelmet (pl. 3 órás maratont tervezel), akkor általánosan elmondható, hogy nem szabad tartósan átlépned ezt a küszöböt a verseny alatt, mert gyors fáradáshoz vezethet.

Persze ez elég sok tényezőtől függ, az utolsó 20-30 percben például megközelítheted, át is lépheted ezt a küszöböt, ha megfelelően felkészültél a versenyre. De ez tényleg elég sok tényezőtől, egyéni adottságtól függ.

Ha ebben a tartományban edzel megfelelő előkészületek mellett, akkor a szervezetedet tréningezni tudod arra, hogy hatékonyabban tudja elszállítani, felhasználni a termelődő bomlástermékeket, tehát anyagcsere és enzimatikus folyamatokat tudsz hatékonyabbá tenni.

A cél távfutók esetében, hogy ehhez a küszöb tartományhoz egyre magasabb intenzitás tartozzon. De ne gondold, hogy akkor mostantól minden edzésedet ebben a tartományban fogod végezni, hogy gyorsabban fejlődj, mert ez egy hibás következtetés lenne.

Narancssárga: nem, nem politizálunk most. Haha. Szintén izgalmas tartomány, Critical Velocity vagy kritikus sebesség tartománynak is szokták nevezni. Például a hosszabb dombozós edzéseid ebbe a tartományba tartoznak, vagy bizonyos intervall edzéseid (cruise interval).

Ezt a tartományt nagyon jól lehet használni azért, hogy az oxidatív gyors izomrostoknak jelentősebb aerob karakterisztikát, képességeket adj.

Az izomrostokról, laktátról, anyagcsere-folyamatokról, edzéstípusokról is rengeteg részletes anyagot találsz a Futástár Klubban: https://futolepes.com/klub

A cruise interval (Tom Schwartz nyomán) edzésekkel több “minőségi” időt tudsz tölteni ezen a magasabb intenzitáson, mintha megszakítás nélkül futnál ebben a tempóban. Például 3-4 x 1600 m, vagy 8 x 1000 m, de akár 10 x 400 m is lehet kezdetben a CV tempódban, és a pihenő aránylag rövid, de ez elég változó távtól és edzettségtől is függ.

Sárga: a VO2max teljesítmény, gyorsaság fejlesztésének tartománya, bizonyos mértékű savasodással is jár, ezért maximum 3 perces intervallokat érdemes beiktatni, egyébként nevezik VO2max-nak is ezt a tartományt, tehát az aerob teljesítmény csúcsa.

A gyorsaság szó félrevezető lehet, hiszen mást jelent az edzésekben a gyorsasági edzés egy maratonfutónak, és mást egy 800-1500 m-es futónak. Más arányokban kell dolgozni a céloktól, versenytávoktól függően ezzel a tartománnyal is.

Az ábra alsó részén látható időtartam jelölések azt mutatják meg, hogy mennyi ideig tudnád tartani az adott intenzitást versenyen. Például a Critical Velocity tartományodhoz az az intenzitás fog társulni, amit egy 35-40 percig tartó versenyen tudnál maximális erőbedobással produkálni.

Például ha egy 10 km-es versenyt lefutsz 35 perc alatt, akkor nagyjából a 3:30-as iram tartozik a Critical Velocity intenzitási tartományodhoz.

Beszéd teszt

Amennyiben nem tudod versenyeredményekből megállapítani ezeket a tartományokat, akkor használhatod az úgynevezett beszéd tesztet is, ami egy aránylag könnyű módja az intenzitási tartományok meghatározásának.

Az ábrán látod a “beszélgetés, mondatok, szavak, csend” jelöléseket, ezek a beszéd teszthez adnak segítséget.

Beszéd teszt tartományok futóknak

A kék és zöld szín árnyalataiban könnyen tudsz folyamatosan beszélgetni a futótársaddal anélkül, hogy légszomjad lenne. Hosszú monológokat tudsz folytatni életed legfontosabb állomásairól, világnézetedről, az emberiségbe vetett hitedről, és reneszánsz eszmékről.

Azt érdemes szem előtt tartani, hogy ebben az esetben a futótársad pulzusa, vérnyomása könnyen emelkedő tendenciát mutathat változatlan intenzitás mellett is. Haha.

Ahogy haladsz a lila tartomány felé egyre nehezebb összefüggő beszédet folytatni, a piros szín árnyalatait elérve már csak rövidebb mondatokban tudod éltetni Marx kommunista kiáltványát.

A piros szín árnyalatai (tehát már a lila tartomány intenzívebb vége is) azt jelzik, hogy elkezd egyre nagyobb mennyiségű laktát felszaporodni a vérben, de még főként aerob tartományban edzel. Az ábra egy kicsit pontatlan ebből a szempontból, mert a VO2max és az anaerob laktacid tartományokban még magasabb a laktát- és egyéb bomlástermék-felhalmozódás, ezért ezeknek kellene leginkább vörösnek lennie. Ha egyszer sok időm lesz, javítom majd.

Természetesen a kék és lila tartományban is elkezd felszaporodni a tejsav, de ezt a mennyiséget a szervezet nagyon könnyen képes kezelni.

Ahogy átléped a laktátküszöböt (funkcionális küszöb) és közelítesz a VO2max tartomány felé, már csak szavakban tudod kifejezni magad a genderfluid identitásról, vagy a neoliberális globalista nézeteidről.

Már hangosan veszed a levegőt, zihálsz, és azt érzed, hogy nem tudod sokáig fenntartani ezt az intenzitást, lassítanod kell előbb-utóbb.

Ide tartoznak bizonyos intervall és résztávos edzések, intenzívebb fartlek edzések, hosszabb (2 – 5 perc) emelkedőre futások, és a 30 perc körüli távfutó versenyek. Tehát a narancssárga szín felel meg ennek a tartománynak.

Ahogy haladsz a narancssárga színtől a sárga szín felé, egyre inkább oxigénhiányos állapotban történik az energiaszerzés. A VO2max tartományban már alig tudsz szavakat kipréselni magadból, inkább a nyögések jellemzőek, és ezt az intenzitást maximum 8-12 percig tudod fenntartani versenyen.

A VO2max tartomány után a laktacid gyorsasági tartomány következik, ezt az intenzitást maximum 1-3 percig tudod fenntartani az anaerob energiaszerzés, a jelentősen felhalmozódó savas bomlástermékek, és a kimerülő specifikus energiarendszerek miatt. Erre már szavak sincsenek, ezt a tartományt a halálhörgés, siralom, és ahogy Feri barátod mondani szokta, az agyfasz állapota jellemezi.

Még lehetne tovább bontani a sprint tartományt energiarendszerek tekintetében, viszont nem sok hasznát vennéd ennek szabadidő-sportolóként, szóval nem is fárasztanálak ezzel.

RPE skála, futás érzésre

A másik lehetőséged, hogy használod az RPE (Rating of Perceived Exertion) skálát, ami 1-től 10-ig skálázza a futás közben érzett erőkifejtést. Tehát érzésre futsz, és ez alapján tudod, hogy most épp 7-es vagy épp az 5-ös értékhez tartozó intenzitáson futsz.

Ehhez elég sok tapasztalatra van szükség, de érdemes alkalmazni akkor is, ha órával futsz, és pontosan tudod az intenzitási tartományokhoz tartozó tempó, pulzus, vagy Watt adataidat.

Borg skála, RPE skála

Az RPE skála számozásait látod az ábrán felül 1-től 10-ig, az 1 jelenti a nagyon alacsony intenzitást, akár a mély alvást is, és a 10-es érték jelöli a maximális intenzitást, erőkifejtést.

Néhány hónapja kezdtük el az egyik futómmal, hogy bizonyos edzéseken „óra nélkül” fut. Ez nem azt jelenti, hogy nem visel órát és mellkaspántot az edzések alatt (fontos, hogy sok adat legyen az edzésekről), hanem azt, hogy nem nézegeti az óráját, nem állít be jelzéseket a tempóhoz, pulzushoz, hanem érzésre próbálja eltalálni az előírt intenzitást.

Miért van ennek jelentősége?

Azért kezdtük el alkalmazni ezt a módszert, mert egyrészt szerintem fontos, hogy egy futó érezze, tudja, hogy épp milyen iramban fut, milyen pulzussal. Tehát folyamatosan figyelje a teste visszajelzéseit futás közben.

Másrészt többször volt gondunk abból, hogy pontatlanul mérte az óra a pulzust, vagy épp elveszett, pontatlan volt a GPS jel a városban. És ez frusztráló lehet egy futónak edzés közben, mert érzésre például könnyűnek érzi a tempót, de az óra magasabb pulzust mutat, vagy gyorsabb tempót.

És ha az órához alkalmazkodik ilyen esetekben, akkor lehet, hogy egy átmenetileg hibás „zsinórmértéket” követ.

És azt is érdemes elkerülni, hogy a futó 100 méterenként az óráját nézegesse futás közben, mert kizökkentheti az edzés ritmusából, és egy lazább futás alkalmával egyébként sem szerencsés, ha az óra adatain stresszel.

Természetesen sok idő kell, sok tapasztalat, hogy egy futó tudja, érezze, hogy mikor fut 4:30-as iramban vagy 4:40-esben például. Vagy mikor fut 160-as pulzussal, mikor 150-155-ös pulzussal.

Azóta több futómmal is elkezdtük gyakorolni ezt a módszert, természetesen csak a lazább edzéseknél, az erősebb résztávos, intervall edzéseknél, tempófutásoknál szükség van az óra figyelgetésére. De nem lehetetlen, hogy kellő tapasztalattal már egy erősebb résztávos edzésnél sem kell az órát figyelni.

Emlékszem, fénykoromban atlétika pályán gyakoroltuk ezt, például 20-25 x 400 méteres résztáv esetében 70 és 70.5 közé kellett futni az összes 400 métert. És nem nézegethettük az órát közben, ha volt rajtunk egyáltalán.

Az óra fontos, legyen minél több adat az edzéseidről, de ne függj a technológiától! Remélem, hasznos volt számodra ez a bejegyzés, amennyiben igen, küldd el vagy oszd meg a futótársaiddal is.

Felhasznált irodalom: https://www.peakrunperformance.com/post/peak-run-performance-color-continuum

Futólépés Google Podcasts

Legyél önmagad futóedzője - fizikai könyv (nem ebook)

Őry István - Legyél önmagad futóedzője könyv

A Legyél önmagad futóedzője egy újfajta megközelítést kínál szabadidő-sportolók számára az egészséges és eredményes futáshoz, amely megnyilvánulhat adott versenytávon egyéni csúcsok elérésében, vagy az egészségmegőrzés, egészségfejlesztés területén.

A könyv segítségével képes leszel:

- leküzdeni azokat az akadályokat, amelyek eddig meggátoltak abban, hogy gyorsabb, kitartóbb, egészségesebb futó lehess;

- értő módon figyelni a tested visszajelzéseit az edzések során, ezáltal magasabb szintre tudod emelni a teljesítőképességed;

- 100%-ig az egyéni adottságaidra, céljaidra, lehetőségeidre szabni az edzéseidet, az edzésterhelést, hogy célszerűen, optimálisan tudj edzeni;

- élvezni a futást, még inkább megélni a futás örömeit.

Futólépés videós tréningek

Gyorsítósáv

Ennek a 10 gyakorlatsornak a segítségével egy stabilabb, erősebb futómozgásra leszel képes.

Futótechnika fejlesztés

A természetesebb futómozgásnak köszönhetően csökkenteni tudod a futósérülések kockázatát.

Az energiagazdaságos futómozgás alapjai

Ha az izmaid merevek, feszesek, akkor a mozgásod erölködővé válik, és energiát pazarolsz el futás közben.

5+1 Bomba Tipp a sérülések kockázatának csökkentésére

Közel 18 év tapasztalatát és fél tucat elismert szakember tudását sűrítettem ebbe a 40 oldalas INGYENESEN letölthető elektronikus kiadványba. 

Edzéstervek felépítése

10 oldalon tárgyalja az edzésterv készítés alapjait, az edzésterv 3 fő fázisát 5 km-es versenytől egészen maratoni távig

Érdemes követned más csatornákon is, mert bizonyos tartalmakat csak ott osztok meg

Facebook

Az egyik legtöbbet használt csatornám, képek, videók, szakmai értekezések.

Instagram

Laza stílusú és hangvételű tartalmak, bepillantást nyerhetsz a kulisszák mögé

Youtube

Szakmai videók erősítő és mobilizációs gyakorlatokról, és további szakmai anyagok

A sérülésmegelőzés kézikönyve futóknak!
Töltsd le ingyen!
Már 2000 futó töltötte le, és volt hálás az azonnal alkalmazható tanácsokért. Iratkozz fel hírlevelemre, és azonnal elküldöm neked a 40 oldalas könyvet emailben.
Az Adatvédelmi Nyilatkozat elfogadásával tudod letölteni az ingyenes kiadványt. Kérlek, jelöld be, hogy elfogadtad az Adatvédelmi Nyilatkozatot.
Tartsd a futólépést Facebookon és Instagramon is! :)
Értesülj elsőként az új tartalmakról, és csökkentsd a futósérüléseid kockázatát!
Tartsd a futólépést Instagramon is!
Online videós anyagok
✅ Futótechnika fejlesztés
✅ Erősítő gyakorlatok
✅ Mobilizáció futóknak
Töltsd le ingyen a 40 oldalas könyvet!
Ingyen letölthető könyv
✅ 40 oldalas kiadvány
✅ 5 + 1 bomba tipp futóknak
✅ Futósérülés megelőzés
Olvass bele ingyen!
✅ 28 oldal letölthető a könyvből
✅ Teljes fejezet a fejlődésről
✅ Részletes tartalomjegyzék
Olvasd magad jobb futóvá!
✅ 390 oldalas könyv futóknak
✅ Szállítás 2 munkanapon belül
✅ 1500+ eladott példány