Barion Pixel
+36202985375 info@futolepes.com

Egy tökéletes világban ez a blogbejegyzés és videó nem született volna meg, viszont futóként szembe kell néznünk a ténnyel, hogy futás közben megvan az esélye, hogy veszélyes helyzetekbe keveredünk.

Csak magyar esetekből is számtalan példát tudnánk hozni, amikor futás közben támadás érte futótársunkat, vagy épp balesetet szenvedett különböző okokból kifolyólag.

A blogbejegyzésben és videóban adott 19 tanácsommal csökkenteni tudod az imént említett sajnálatos esetek kockázatát. Fontos tehát, hogy a kockázat csökkentése a cél, nem a kockázat teljes megszüntetése, totális kiküszöbölése, hiszen ez lehetetlen.

Égetően fontos szempontokat mutatok be, melyeket minden futónak szem előtt kell tartania, mielőtt kimegy futni a szabadba.

Amennyiben hasznos számodra ez a tartalom, akkor oszd meg futótársaiddal, küldd el nekik, mert könnyen előfordulhat, hogy egy tragikus eseményt tudsz, tudtok megelőzni az alábbi tanácsok megfogadásával.

A futás szuper dolog, és az esetek többségében nem kell komolyabb veszélyforrással szembesülnöd, viszont a testi épséged érdekében olvasd végig a blogbejegyzést, és ha eszedbe jutna olyan tipp, mely biztonságosabbá teheti a futást, akkor írd meg kommentben.

Tudom, meglehetősen sok társadalmi kérdést felvetnek ezek az elővigyázatosságra irányuló tanácsok, főként a hölgyek jogaival kapcsolatban. Viszont úgy gondolom, hogy minden esetben a testi épség, emberélet megóvása az elsődleges szempont a különféle ideológiák, nézetek, eszmék előtt.

Nem szívesen hallja azt a tanácsot egy nő a 21. században, hogy ne fusson egyedül ott és akkor, ahol és amikor éppen akar, és mindig legyen vele egy erős férfi.

Úgy gondolom, nem kell ilyen megkötésekkel élni, amennyiben a többi “szabályt” sikerül betartani, ezzel csökkentve a támadások, balesetek kockázatát.

Én sem örülnék neki, ha valaki azt tanácsolná nekem, hogy ne fussak nyári éjszakákon egyedül a kihalt külváros utcáin, élvezve a sebességet, a lehűlt nyári levegő illatát, a sokszor őrült tempóval bevett kanyarokat.

Viszont másrészről szeretnék még sokáig élni, hogy idősebb koromban is élvezni tudjam a futás nyújtotta örömöket. Ezért bizonyos szabályokat én is betartok az edzéseim során.

Milyen veszélyek leselkedhetnek a futókra?

Valószínűleg érzed már, hogy ebben a bejegyzésben nem a túlterheléses sportsérülésekről, vagy a hibásan alkalmazott edzéselvekről írok. Természetesen ezek is veszélyeztetik a futók egészségi állapotát, teljesítményét, viszont ebben a bejegyzésben kifejezetten a környezetből érkező veszélyekre szeretném felhívni a figyelmet.

Futás közben ember- és állattámadás is érhet, elüthet valamilyen jármű, vagy olyan helyzetbe kerülsz, amikor segítségre lenne szükséged egy kevésbé forgalmas helyen.

Sajnos elég gyakoriak ezek az esetek, leggyakrabban nőket érnek támadások, zaklatások futás közben. Ez megtörténhet nappal, egy forgalmas helyen is, de kisebb a kockázata, mint sötétben egy kevésbé forgalmas helyen.

Állattámadás szintén megtörténhet lakott területen, leggyakrabban kutyák az elkövetők, de erdőben, hegyek között is szembesülhetsz azzal, hogy egy riadt állat neked támad. Mit tehetsz ilyen esetekben, vagy hogy tudod megelőzni, hogy kialakuljon egy ilyen szituáció?

#1 Tipp – Fuss kutyával

Jelentősen csökken a támadások kockázata, ha kutyával futsz. Ebben az esetben a támadó kétszer is meggondolja, hogy a közeledbe merészkedjen.

#2 Tipp – Legyen nálad feltöltött telefon

Bármi történjen veled futás közben, azonnal értesítened kell valakit, aki segíteni tud. Mivel füstjelekkel elég döcögős lenne a kommunikáció, ezért érdemes telefont vinned a futásaidra. Ha kimegy a bokád a hegyen, erdőben, akkor nem kell 15 km-t bicegned hazáig, vagy kiszáradnod az erdő egy eldugott szegletében amennyiben van nálad telefon.

Ha megtámadnak futás közben, vagy azt észleled, hogy bajban vagy, akkor egy gombnyomással hívni tudod a rendőrséget. Sokszor már ez is elriasztja a támadót. Amennyiben állat támad meg, akkor sem kell elvérezned szép csendben, hiszen hívhatod egy családtagod, ismerősöd, aki szempillantás alatt elrepít a legközelebbi orvoshoz.

Sokak életét megmentette már, hogy telefonon segítséget tudtak hívni. Tudom, hogy macera, én sem szeretek telefonnal futni, mert kifejezetten azt élvezem futás közben, hogy szabadon, eszközök és kötöttségek nélkül futhatok.

Viszont ismeretlen vagy nehéz terepen mindig van nálam telefon. Továbbá a következő pontot mindig nagyon komolyan veszem.

#3 Tipp – Valaki mindig tudja, hogy merre futsz

Ha épp külföldön vagyok és egyedül futok, akkor előtte mindig megírom valakinek, hogy merre fogok futni, mikorra várható a visszaérkezésem. Vannak már olyan lehetőségek is, hogy a futós applikációd vagy az órád segítségével létre tudsz hozni Live Track-et, ami azt jelenti, hogy meg tudod osztani a tartózkodási helyed bárkivel, és ez a bárki élőben követni tudja, hogy épp hol futsz.

Ha azt látja, hogy 5 perce nem mozdulsz, akkor felhívhat telefonon, hogy megkérdezze, mi a helyzet, vagy ha nem reagálsz erre sem, és továbbra is mozdulatlan a jel, akkor odaküld valakit, aki segíteni tud, vagy odamegy személyesen a GPS koordináta által meghatározott helyre.

De olyan funkciókkal is rendelkeznek már bizonyos futóórák, hogy ha azt érzékeli az óra, hogy elestél és nem mozdulsz, akkor kiküld egy sms-t vagy emailt az előre megadott 3 személynek, hogy bajban vagy, és küldi a GPS koordinátákat is.

De azt is megteheted, ha ilyen funkciókkal nem rendelkezik az órád, applikációd, hogy előre megtervezed egy applikációjával az útvonalat, ahol futni fogsz, ezt kiexportálod az applikációból gpx formátumban, és elküldöd valakinek, aki tudja, hogy mi az a gpx, és hogyan lehet megnyitni.

Ha nem adsz életjelet magadról az előzetesen becsült időtartam után, akkor riasztja a legközelebbi mentőállomást, rendészetet, stb., vagy személyesen siet a segítségedre, ha a közelben van.

#4 Tipp – Tervezd meg az útvonalaidat, és mentsd el a kiindulási pontot

Amikor külföldön, vagy ismeretlen helyen vagyok, mindig az első dolgom, hogy elmentem a szállásom GPS koordinátáit az órámban POI-ként (point of interest). Így ha eltévednék futás közben, akkor az óra visszanavigál a kiinduló pontra.

Másik opció, hogy egyszerűen beállítod futás közben az órádon, hogy vigyen vissza ugyanazon az útvonalon, amin addig futottál.

A POI-s megoldás azért jobb, mert jártam már úgy, hogy véletlenül leállítottam az edzést futás közben a szüneteltetés helyett, és így nem tudott ugyanazon az útvonalon visszavezetni az óra. A POI-s megoldással viszont könnyen visszataláltam.

Másik lehetőség, hogy megtervezed minden futásodelőtt az útvonalat, és az óráddal szinkronizálod ezt az útvonalat. Amennyiben leállítod véletlenül az órádat futás közben, akkor annyit kell tenned, hogy egyszerűen elindítod ennek az útvonalnak a navigációját, és ez visszavezet téged a kiinduló pontra.

Suunto 9 Baro - POI

#5 Tipp – Fuss párban, vagy csapattal

Ha nem egyedül futsz, hanem egy futótársaddal, esetleg többet futjátok a hosszút az erdőben, hegyekben, városi parkokban, akkor minimálisra tudod csökkenteni a támadások kockázatát.

#6 Tipp – Biztonságos zenehallgatás

Vannak, akik el sem tudják képzelni a futást zene, vagy podcast adás hallgatása nélkül. És ez rendben is van foszthatjuk meg őket ettől az élvezettől. Viszont zenehallgatás közben kizárod a külvilág történéseit, mivel az egyik érzékszerved teljesen kiesik az érzékelésből, észlelésből.

Nem hallod az autót, biciklist, kutyaugatást, ha egy vadállat halad az irányodban az avarban, aljnövényzetben, nem hallod a neszezést, ha egy támadó a közeledbe ér, stb.

Ez egy meglehetősen nagy kockázat, amit szerintem még nappal sem érdemes vállalni. Éjszaka főként nem. Én soha nem futottam zenével, de nem gondolom, hogy ez lenne a követendő példa.

Amit megtehetsz, hogy lehalkítod a zenét, így észleled a történéseket magad körül, vagy csak az egyik füledben van fülhallgató, esetleg olyan fülhallgatót használsz, melyet nem kell a füledbe dugni (bone conduction headphones), lásd az alábbi képen. Utóbbi megoldás egyre elterjedtebb futók között.

Zenehallgatás futás közben

#7 Tipp – Fuss jól megvilágított, “forgalmas” útvonalakon

Válassz olyan futóútvonalat magadnak, mely más futók által is preferált, jól ki van világítva, és gyakran találkozol futótársakkal. Legyen szó erdei ösvényekről, városi útvonalakról, mindkét esetben jó megoldás, hogy nem izolálod el magad 1-2-3 órára teljesen a civilizációtól.

Sajnos volt már rá példa, hogy nappal is megtámadtak futókat, akár városi környezetben is, ezért kerüld az elhagyatott helyeket.

Ez hölgyek számára kimondottan fontos szempont. Futás közben a fáradás miatt egyébként is romlik a reakcióidő, és a fáradtság miatt védtelenebbé válik még egy erős férfi is.

A legtöbb futós applikáción hőtérképek segítségével meg tudod nézni, hogy milyen útvonalak a leglátogatottabbak, hol futnak a legtöbben.

Hőtérkép Suunto Applikáció

#8 Tipp – Használd elővigyázatossággal a futós applikációkat

Az összes futós applikáció pontosan megmutatja a GPS adatok alapján a térképen, hogy honnan indultál, merre futottál. Amennyiben nyilvános a profilod ezekben az alkalmazásokban, akkor bárki láthatja, hogy hol élsz, merre szoktál futni.

Azt javaslom, állítsd privátra a profilodat, hogy csak te, vagy csak a visszaigazolt ismerőseid lássák ezeket az adatokat. Továbbá ne igazolj vissza ismerősnek olyanokat, akiket nem is ismersz.

2 perc alatt egy ingyenes regisztrációval bárki létrehozhat egy felhasználói fiókot bármelyik futós applikációban, és láthatja ezeket szenzitív információkat.

Bizonyos futós applikációkban lehetőség van arra, hogy a futóedzéseid első 1-2 km-ét “láthatatlanná” tedd a többi felhasználó számára. Így az ismerőseid sem látják, honnan indult a futásod, és hol ért véget. Az indulási és érkezési pont legtöbb esetben az otthonod koordinátáit takarják, ezért érdemes védeni ezeket az adatokat.

Megteheted azt is, ha otthonról futsz, hogy nem a lakhelyedtől indítod el az órádat, hanem pár száz méter után, és ott is állítod le, ha végeztél az edzéseddel.

#9 Tipp – Ne legyél kiszámítható

Az előző ponthoz kapcsolódik, hogy váltogasd az edzéseid helyszínét, útvonalát. Ha minden áldott nap délután 5 órakor egy bizonyos parkban végzed az edzéseidet, akkor kiszámítható leszel, és ez feltűnthet olyan embereknek is, akik ártani akarnak neked.

#10 Tipp – Memorizálj

Tudom, futás közben elég nehéz a környezetedre figyelni, főként megjegyezni gyakran ismétlődő “mintázatokat”. Viszont abban biztos lehetsz, ha futás közben gyakran találkozol egy idegen emberrel, autóval, akinek láthatóan semmi dolga, csak várakozik, figyel, akkor nagy valószínűséggel ez nem véletlen.

Próbálj figyelni, és megjegyezni arcokat, rendszámokat, autó típusokat, bringásokat, és ha arra leszel figyelmes, hogy gyakran megjelennek a futásaid során, akkor kezdj gyanakodni.

#11 Tipp – Legyél látható

Ha sötétben futsz járdán, úttesten, akkor ügyelj rá, hogy a forgalomban résztvevők számára már messziről látható legyél. Világos ruhát viselj, amin fényvisszaverő felületek vannak, továbbá kisebb led lámpákat is erősíthetsz a ruházatodra.

Fejlámpát is érdemes beszerezned, ha sötétben, kevésbé megvilágított helyeken futsz. A fejlámpádat úgy állítsd be, hogy a lábad elé 2-3 méterre világítson, ne közvetlenül a cipődet, és ügyelj rá, hogy ne vakíts el másokat a lámpáddal. Például azokat a futókat, bringásokat, járókelőket, akik szemből érkeznek.

Sötétben érdemes olyan helyen futni, amit nagyon jól ismersz. Ismered az összes kátyút az úton, törést a járdaszegélyen, az összes kiálló gyökeret, stb. De még így is tartsd szem előtt, hogy sötétben megváltozik az érzékelés, tehát ez sem biztosítja a teljes biztonságot.

Érdemes rizikós esetekben inkább futópadon futni egy konditeremben, ahelyett, hogy télen a sötétben megkockáztatnál egy elcsúszást például. A futópad jó megoldás lehet akkor is, ha ismeretlen helyen vagy, és nem kockáztatnád meg, hogy veszélyes környékrekeveredj futás közben.

#12 Tipp – Legyen nálad síp, vagy paprika spray, ha egyedül futsz

Érdemes magadnál tartani futás közben valamilyen jelző, vagy önvédelmi eszközt. Van olyan ismerősöm, aki rugós késsel fut, ha esetleg veszélybe kerülne, akkor legyen esélye védekezni.

Szívesen mondanám, hogy ez talán túlzás, de teljesen egyéni, hogy kinek mitől lesz biztonságérzete. Ha délben kimész futni a város legfrekventáltabb parkjába, akkor valószínűleg nincs szükséged ilyen eszközökre.

Amennyiben sötétben futsz, vagy elhagyatottabb helyeken, akkor indokolt lehet a spray, és hasonló önvédelmi eszközök, melyeket ember- és állattámadás esetén is használhatsz.

Néhány példa önvédelmi eszközökre futáshoz

#13 Tipp – Kerüld a gyanús helyzeteket

Ha azt látod, hogy megvan az esélye a támadásnak, zaklatásnak bizonyos esetekben, akkor próbáld elkerülni, hogy kialakuljanak ezek a szituációk. Ha egyedül futsz egy üres utcán és azt látod, hogy 100 méterre 3 gyanús alak álldogál egy furgon mellett, akkor inkább fordulj sarkon, és ne fuss el mellettük.

Ha azt észleled, hogy valaki követ futva, bringán, autóval, esetleg zaklat is már, akkor ne állj meg, és ne keveredj szóváltásba az illetővel, hanem azonnal fuss olyan helyre, ahol mások is vannak.

Ne legyél könnyű célpont, mindig figyeld a környezeted, hogy épp mi történik, halgass a megérzéseidre, és játszd le fejben, mit tennél, ha támadás érne. Ha azt érzed, hogy valami nincs rendben futás közben, akkor az valószínűleg tényleg nincs rendben!

Az első jelre, amikor a zsigereidben, gyomrodban érzed, hogy valami nincs rendben, vagy végigfut rajtad az érzés, hogy nem vagy biztonságban, azonnal lépj ki a szituációból, és indulj el forgalmasabb helyszín felé.

#14 Tipp – Fuss a forgalommal szembeni oldalon

Ez egy vitatott téma, mert a bringások az út jobb oldalán tekernek, és a forgalom a hátuk mögül jön, viszont futóként előnyösebb szerintem, ha látjuk a szemből érkező forgalmat. Ezért érdemes az úttest bal oldalán futni, a forgalommal szemben.

Ez abban az esetben változik, ha kanyarban futsz, mert akkor érdemes a kanyar előtt átfutni a másik oldalra. Például balra kanyarodik az út, és eddig a bal oldalon futottál szemben a forgalommal. Ebben az esetben a bal oldalon haladva nem látnád a szemből közeledő járművet, mert a kanyar belső ívén futsz.

Ebben az esetben jól nézz körül, és még a kanyar előtt fuss át a kanyar külső ívének oldalára. A kanyar után menj vissza az út bal oldalára, és folytasd ott a futást. Ha jobbra kanyarodik az út, akkor jó helyen vagy az út bal oldalán, mert az lesz a kanyar külső íve.

#15 Tipp – Pénz és személyazonosításra alkalmas kiegészítők

Praktikus pénzt is magaddal vinni az edzéseidre, mert előfordulhat, hogy végül busszal, vagy taxival kell hazamenned, vagy elfogy a frissítőd, és venned kell a legközelebbi boltban, kocsmában folyadékot, ételt.

Már jártam úgy Marokkóban, hogy elfogyott a frissítőm, amikor jöttem vissza a hegyekből, és helyiektől kellett vizet szereznem, viszont pénz nem volt nálam. Természetesen megszánták nyomorúságos helyzetem, és ingyen is adtak, viszont a becsület úgy kívánta, hogy másnap visszamásszak a hegyekbe és megadjam a kb. 70 Ft-os tartozásom.

A személyazonosításra alkalmas kiegészítők azért fontosak, mert ha elveszíted az eszméleted, akkor legalább tudják, hogy ki vagy, kit kell értesíteni, milyen allergiád, betegséged van. Erre több megoldás is rendelkezésre áll.

Léteznek kifejezetten erre a célra gyártott karkötők, melyeken szerepel egy telefonszám, amit vészhelyzet esetén hívni kell (ez a személy lehet ismerősöd, rokonod, orvosod, stb.), fel van tűntetve a karkötőn, hogy milyen allergiád, betegséged van. Utóbbiak azért fontosak, hogy egy eszméletlen embernek ne adjanak a mentősök olyan gyógyszert, stb., amire allergiás, mert ronthat a helyzeten.

A betegségből is lehet következtetni akár az eszméletvesztés körülményeire. Egy diabéteszes futó esetén ájulást okozhat az alacsony és magas vércukorszint is. Nagyon megkönnyítheti a segítségnyújtást, ha a szakemberek tudják, milyen betegsége van az eszméletét vesztett futónak.

Másik megoldás, hogy a telefonod záróképernyőjét megváltoztatod minden futás előtt, és viszed magaddal. A képernyőn szintén szerepelhetnek a fent felsorolt adatok, és be se kell lépni a telefonba.

ProID karkötő

Karkötő személyes adatokkal

#16 Tipp – Légy óvatos, amikor gyalogost közelítesz a sötétben

Ha hátulról előzöl gyalogost, akkor jelezz előtte egy tapssal, vagy köszönj rá, vagy jó nagy ívben kerüld ki. Főleg akkor, ha mindezt sötétben teszed. Sokszor el vannak merülve a gondolataikban, vagy épp zenét hallgatnak, és ha futva elsuhansz mellettük, akkor a frászt hozod rájuk.

#17 Tipp – Külföldön először tájékozódj

Érdemes tájékozódnod, mielőtt külföldön elmész futni, hogy merre javasolt futni, milyen szabályokat érdemes ismerni. Más országban, más kultúrában más szabályok érvényesek a közlekedésben, és a társadalmi normákkal kapcsolatban is.

Például egy arab országban nem biztos, hogy nőként a sportmelltartódban érdemes szaladgálni. Az európai közlekedési szabályok egy afrikai országban például nem érvényesülnek, ezért érdemes előbb tájékozódnod, megfigyelned, hogyan közlekednek a helyiek.

Marokkóban például életveszélyes városi úton futni, mert teljesen kaotikus a közlekedés.

#18 Tipp – Önvédelmi leckék

Nem kell túlzásokba esni, de szerintem érdemes venni néhány önvédelem órát, hogy tudd, mit kell tenned, ha például valaki hátulról megtámad. Nem kell csillagharcossá képezni magad, de néhány alap lecke nem árt szerintem.

#19 Tipp – Nézz körül az úton

Evidenciának tűnhet, de sajnos emiatt is gyakoriak a balesetek. Még a zöld lámpánál is nézz körül kétszer, mielőtt átfutsz az úttesten, mert az egy dolog, hogy te tudod, zöld a lámpa, és kiléphetsz a zebrára, de az autós is tudja, érdekli ez a tény?

Hidd el, a korházi ágyban nem fog vigasztalni, hogy ő volt a hibás, mert áthajtott a piros lámpán. Inkább te legyél a körültekintőbb, és ha azt látod, hogy nem lassít az autó a piros lámpája ellenére sem, akkor inkább ne lépj a zebrára még zöld gyalogos lámpa ellenére sem!

Összegzés

Tudom, tudom, jogod van úgy és ott futni, ahol szeretnél és akarsz, és soha nem a te hibád, ha támadás ér. Ezt mindketten tudjuk, viszont ez nem fog vigasztalni téged, ha megtörtént a baj.

Természetesen az imént felsoroltakon kívül számtalan más biztonsági lépés létezik még, melyekkel csökkenteni tudod a támadások, balesetek kockázatát. Írd meg kommentben, ha valamit kihagytam, és szerinted fontos lenne!

Legyél önmagad futóedzője - fizikai könyv (nem ebook)

Őry István - Legyél önmagad futóedzője könyv

A Legyél önmagad futóedzője egy újfajta megközelítést kínál szabadidő-sportolók számára az egészséges és eredményes futáshoz, amely megnyilvánulhat adott versenytávon egyéni csúcsok elérésében, vagy az egészségmegőrzés, egészségfejlesztés területén.

A könyv segítségével képes leszel:

- leküzdeni azokat az akadályokat, amelyek eddig meggátoltak abban, hogy gyorsabb, kitartóbb, egészségesebb futó lehess;

- értő módon figyelni a tested visszajelzéseit az edzések során, ezáltal magasabb szintre tudod emelni a teljesítőképességed;

- 100%-ig az egyéni adottságaidra, céljaidra, lehetőségeidre szabni az edzéseidet, az edzésterhelést, hogy célszerűen, optimálisan tudj edzeni;

- élvezni a futást, még inkább megélni a futás örömeit.

Futólépés videós tréningek

Gyorsítósáv

Ennek a 10 gyakorlatsornak a segítségével egy stabilabb, erősebb futómozgásra leszel képes.

Futótechnika fejlesztés

A természetesebb futómozgásnak köszönhetően csökkenteni tudod a futósérülések kockázatát.

Az energiagazdaságos futómozgás alapjai

Ha az izmaid merevek, feszesek, akkor a mozgásod erölködővé válik, és energiát pazarolsz el futás közben.

5+1 Bomba Tipp a sérülések kockázatának csökkentésére

Közel 18 év tapasztalatát és fél tucat elismert szakember tudását sűrítettem ebbe a 40 oldalas INGYENESEN letölthető elektronikus kiadványba. 

Edzéstervek felépítése

10 oldalon tárgyalja az edzésterv készítés alapjait, az edzésterv 3 fő fázisát 5 km-es versenytől egészen maratoni távig

Érdemes követned más csatornákon is, mert bizonyos tartalmakat csak ott osztok meg

Facebook

Az egyik legtöbbet használt csatornám, képek, videók, szakmai értekezések.

Instagram

Laza stílusú és hangvételű tartalmak, bepillantást nyerhetsz a kulisszák mögé

Youtube

Szakmai videók erősítő és mobilizációs gyakorlatokról, és további szakmai anyagok

A sérülésmegelőzés kézikönyve futóknak!
Töltsd le ingyen!
Már 2000 futó töltötte le, és volt hálás az azonnal alkalmazható tanácsokért. Iratkozz fel hírlevelemre, és azonnal elküldöm neked a 40 oldalas könyvet emailben.
Az Adatvédelmi Nyilatkozat elfogadásával tudod letölteni az ingyenes kiadványt. Kérlek, jelöld be, hogy elfogadtad az Adatvédelmi Nyilatkozatot.
Tartsd a futólépést Facebookon és Instagramon is! :)
Értesülj elsőként az új tartalmakról, és csökkentsd a futósérüléseid kockázatát!
Tartsd a futólépést Instagramon is!
Online videós anyagok
✅ Futótechnika fejlesztés
✅ Erősítő gyakorlatok
✅ Mobilizáció futóknak
Töltsd le ingyen a 40 oldalas könyvet!
Ingyen letölthető könyv
✅ 40 oldalas kiadvány
✅ 5 + 1 bomba tipp futóknak
✅ Futósérülés megelőzés
Olvass bele ingyen!
✅ 28 oldal letölthető a könyvből
✅ Teljes fejezet a fejlődésről
✅ Részletes tartalomjegyzék
Olvasd magad jobb futóvá!
✅ 390 oldalas könyv futóknak
✅ Szállítás 2 munkanapon belül
✅ 1500+ eladott példány